• Anasayfa
  • Blog
  • Maksimum verim alabileceğiniz market dekorasyonu nasıl olmalı?

Maksimum verim alabileceğiniz market dekorasyonu nasıl olmalı?

Tüketicilerin sıklıkla ziyaret ettiği ve oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olan marketlerin dekorasyonu da oldukça önemlidir. Ürünlerin en iyi şekilde sergilenmesi, kolay ulaşılabilir olması ve ferah bir alan yaratılması diğer marketler ile olan rekabeti de etkilemektedir. Bu rekabeti kızıştıran etkenlerden en önemlisi ise market dekorasyonudur.

Markete alışveriş için gelen tüketicilerin alışveriş yaparken kendilerini rahat ve huzurlu hissetmeleri, o markete tekrar gelmelerini ve benimsemelerini sağlamaktadır. Bir yandan da marka sempatisi oluşmaktadır.

Tüketiciler kendilerini içinde rahatsız hissettiği, kalabalık rafların üzerine üzerine geldiği dar alanları olan marketleri hemen terk etmek isterler. Maalesef rekabetiniz olan marketler arasından bu sebeple alt sıralara düşebilirsiniz.

Peki maksimum verim alabileceğiniz market dekorasyonu nasıl olmalı?

Market dekorasyonda ilk iş mağaza içine yerleştirilecek rafların seçimi ve konumlandırılmasıdır. Raf sistemleri derin bir kuyu gibidir. Bin bir çeşit ve renk seçenekleriyle hayalini kurduğunuz raf sistemi oluşturulabilmektedir. Birbirinden farklı amaçlar için, farklı ebatlarda, renklerde ve malzemelerden üretilebilen raflar seçilirken mağaza alanının etkisi de bir etkendir.

Market dekorasyonunda; raf sistemi oluşturulurken göz önünde tutulması gereken en önemli konu ise dekorasyonda maksimum ürün stok ve teşhir alan imkanı sağlanmasıdır. Ürünlerin raf sisteminde nasıl konumlandırıldığı da ayrı bir detaydır.

Market dekorasyonunda renk, malzeme, aydınlatma ve aksesuar seçimi de son derece önemlidir. Aksesuarların nasıl konumlandırılacağından tutun mağaza kokusuna kadar birçok önemli detay vardır.

Bu sayılan sebepler neticesinde bir uzmandan destek almak çok önemlidir. Dinçer Raf’ın uzun yıllar var olan sektör tecrübesinden faydalanarak siz de market dekorasyonunuzu kusursuz gerçekleştirebilirsiniz.

Related Posts

Kategoriler