• Anasayfa
  • Blog
  • Ayakkabı Mağaza Dekorasyonu Yaptırırken Dikkat Edilecek Unsurlar..

Ayakkabı Mağaza Dekorasyonu Yaptırırken Dikkat Edilecek Unsurlar..

Ayakkabı Mağaza Dekorasyonu Yaptırırken Dikkat Edilecek Unsurlar

Ayakkabı Mağaza Dekorasyonu Yaptırırken Dikkat Edilecek Unsurlar

Mağazalar faaliyet alanlarına göre mağaza dekorasyonu yaptırmaktadırlar. Örneğin bir iç giyim mağaza dekorasyonu ile ayakkabı mağaza dekorasyonu aynı olmamaktadır. Kullanılan malzeme, raf sistemleri, tasarım, aydınlatma sistemleri vs. farklılık göstermektedir.

Ayakkabı mağaza dekorasyonu uzmanlık ve tecrübe isteyen bir iştir. Yapılan mağaza tasarımı, kullanılan aydınlatma sistemleri, mağaza içerisinde kullanılan dekoratif aksesuarlar, kullanılacak raf sistemleri, reyonların tümü dekorasyonu tamamlayan ve özel kılan noktalardır. Her birin üzerinde detaylı düşünmek ve ince eleyerek titiz hareket etmek ortaya çıkacak mağaza dekorasyonunu etkileyecektir.

Yapılan mağaza tasarımı sergilenecek ürünleri arka plana atmamalıdır. Aynı zamanda teşhir edilen ürünlere uygun bir tasarım yapılması müşterinin hem dikkatini dağıtmaz hem de ürüne daha çok dikkatini vermesini sağlayacaktır. Örneğin klasik ayakkabı satışı yapan bir mağazada kullanılan aydınlatma sistemleri, duvar renkleri, aksesuarlar spor ayakkabı satışı yapan bir mağazada kullanılması göze hoş görünmeyebilir. Bu nedenle tasarlanan dekorasyonun ürüne uygun olması müşteriyi dolaylı olarak etkileyecektir.

Pek çok müşteri alışveriş yaparken farkında olmasada ruhsal ve psikolojik etkenlerden etkilenirler. Mağazada kullanılan renk, ürünlerin yerleştirilmesi, aydınlatmanın konumlandırılması, vitrin tasarımı müşteriyi ruhen ve psikolojik olarak etkilemektedir. Bu nedenle hem ayakkabı mağaza dekorasyonunda hem de diğer mağaza dekorasyonlarında bu noktalara dikkat edilmesi mağazanın ziyaretçi çekmesi ve satış yapması açısından önemlidir.

Related Posts

Leave A Comment

Kategoriler