• Anasayfa
  • Blog
  • Bijuteri Mağaza Dekorasyonlarında Ürünler Nasıl Konumlandırılmalıdır?

Bijuteri Mağaza Dekorasyonlarında Ürünler Nasıl Konumlandırılmalıdır?

bijuteri magaza dekorasyonu

 

Bijuteri Mağaza Dekorasyonlarında Ürünler Nasıl Konumlandırılmalıdır?

Bujiteri mağazalar son dönemlerde özellikle kadınlar tarafından sıklıkla ziyaret edilen ve alışveriş yapılan mağazalar arasında ön sıralarda yer almaktadır. Pek çok kadın herhangi bir ürün almasa da mağazayı gezmek ve ürünleri incelemekten büyük zevk duyar. Bu nedenle Bujiteri mağaza dekorasyonu yapılırken mağaza ziyaretçilerini oluşturan hedef kitlenin zihinsel ve ruhsal beklentileri iyi değerlendirilmeli ve mağazayı onların beklentilerine göre tasarlamak gerekmektedir.

Kadınların alışveriş alışkanlıklarını anlamak için yapılan araştırmalarda kadınlar özellikle kendilerini rahat hissettikleri mekanlarda alışveriş yapmayı tercih ettikleri görülmüştür. Bunun en önemli sebebi ise çoğunluğunun zaten ruhsal olarak rahatlamak amacıyla alışveriş yapmak istemeleridir. Dolayısıyla özellikle kadınların ziyaret etmesinin hedeflendiği mağaza tasarımlarında bu noktaya özellikle dikkat etmek tasarımın başarılı olması ve mağazanın daha fazla satış yapması açısından önemlidir.

Bujiteri mağaza dekorasyonunda kullanılan renk, aydınlatma, aksesuar vb. gibi noktalara dikkat edileceği gibi kullanılacak raf sistemlerine de dikkat etmek gerekmektedir. Bujiteri mağazasında sergilenecek ürünlerin konumlandırılmasına en uygun raf sistemlerinin seçilmesi gerekmektedir. Kolye, küpe, saat gibi küçük ve çok çeşitli ürünler bulunduran bujiteri mağaza dekorasyonlarında bu ürünlerin kolayca sergilenebileceği askılı duvar rafları ve orta reyonlar daha fazla tercih edilmektedir. Ürünlerin konumlandırılması ise, ürün gruplarının ayrı ayrı olarak en az tercih edilen kapıya en yakın yerde olacak şekilde yerleştirilmelidir. En çok tercih edilen ürünlerin mağazanın daha iç taraflarına doğru yerleştirilmesi müşterilerin mağazanın tamamını dolaşmaları açısından önemli bir stratejidir. Böylece mağazayı ziyaret eden müşterilerin ürünleri satın alma olasılıkları daha da artmaktadır.

Related Posts

Leave A Comment

Kategoriler