• Anasayfa
  • Blog
  • Hazır Giyim Mağaza Dekorasyonu Yaptırırken Dikkat Edilecek Unsurlar

Hazır Giyim Mağaza Dekorasyonu Yaptırırken Dikkat Edilecek Unsurlar

Hazır giyim mağaza dekorasyonu yaptırırken dikkat edilecek unsurlar.

Hazır Giyim Mağaza Dekorasyonu Yaptırırken Dikkat Edilecek Unsurlar

Hazır giyim mağazalarının sayısında günümüzde ciddi derecede artış göstermektedir. Bu durum biz tüketiciler için hazır giyim alanında daha fazla alternatife  sahip olmamız anlamına gelmektedir. Çevremizde ki pek çok mağazanın hazır giyim mağazası olması müşteriler için alternatif sunarken mağaza sahipleri için daha fazla rekabet ortamı anlamına gelmektedir. Bir hazır giyim mağazasının diğer mağazalardan farklı olduğunu müşteriye hissettirmesi gerekmektedir. Bunu da diğerlerinden farklı müşterinin içeride rahat dolaşmasına ve ürünlere kolay ulaşmasına imkan veren bir iç dekorasyon tasarımıyla yapabilmektedir.

Hazır Giyim Sanayicileri Derneğinin yaptıkları araştırmada; alışveri yaparken kendini rahat ve huzurlu hissettiren mağaza ortamlarında kişi başına satılan ürünün arttığı gözlemlenmiştir. Mağaza içinin rahat olması ve sergilenen ürünlerin kolayca ulaşılabilecek şekilde yerleştirilmesi mağaza raf sistemlerinin doğru konumlandırılması ile sağlanabilir.

Mağaza raf sistemleri seçerken özellikle mağaza alanına uygun, alanı ferah ve geniş gösterecek raf sistemlerini seçmek gereklidir. Yapılan mağaza dekorasyonu satılacak olan ürünlerin önüne geçmeyen aksine onları öne çıkartan bir tasarım olmalıdır. Doğru renk ve aydınlatma kullanımı mağazanın benzerlerinden ayrılmasında oldukça etkilidir.

Mağaza iç dekorasyonu kadar dış dekorasyonu da müşterileri etkileyen önemli konulardandır. Müşterilerin pek çoğu önce vitrine bakar sonra mağazaya gitme kararı verir. Doğru vitrin dizaynı mağaza iç dekorasyonu kadar önemlidir

Related Posts

Leave A Comment

Kategoriler