• Anasayfa
  • Blog
  • İhtişamıyla Göz Dolduran Mağaza Tasarımları

İhtişamıyla Göz Dolduran Mağaza Tasarımları

Mağaza Dekorasyonunun Ferah Olması Neden Önemlidir?

Mağaza tasarımı; müşterilerin mağazaya yönelik ilgisini çekme, alışveriş performansını olumlu yönde etkileme ve mağaza gelirlerini arttırmanın en etkili yoludur. Mağaza tasarımı oluşturulurken yapılan iş ve satılan ürüne göre tercihte bulunulması gerekir. Mağaza tasarımı ürün grubuna uygun olarak dizayn edilmeli ve ürün grubunun rahatlıkla sergilenmesine olanak tanımalıdır. Hedef kitlenin alışveriş yapmasını sağlayan en önemli etken mağaza tasarımıdır. Bu nedenle mağaza tasarımı ne kadar şık ve gösterişli olursa dikkat çekiciliği de o kadar üst düzey olur. Mağaza vitrininden mağaza iç dizaynına, aydınlatma sisteminden raf düzenine kadar mağaza tasarımı içerisinde birçok farklı bileşeni barındırır. Tüm bu bileşenlerin tek bir çatı altında toplanması ancak profesyonel bir hizmet anlayışıyla mümkün olur. Dinçer Raf; alanında uzman profesyonel hizmet anlayışıyla mağaza tasarım hizmetini başarıyla gerçekleştirir, Dinçer Raf hizmetlerinden faydalanmak ve detaylı bilgi edinmek için web siteyi inceleyebilirsiniz.

Mağaza Tasarımı Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mağaza dekorasyonu konusunda işletmeler hem seçici hem de bilinçli hareket eder. Bu yüzden uygulama aşamasında özellikle profesyonel hizmet veren iş ortaklarından destek alınır. Bu da ortaya profesyonel bir sonucun çıkmasına olanak tanır. Mağaza tasarım süreci, içerisinde birden fazla bileşeni barındıran ve tüm bu bileşenlerin tek bir çatı altında birbiriyle uyumlu olarak oluşturulması gereken parçalardan meydana gelir. Mağaza tasarımı oluşturulurken en önemli ve kritik veriyi hedef kitle oluşturur. Mağazalar; yalnız ürünlerin sergilenme amaçlı bulunduğu yerler olmayıp satış amaçlı mekanlar da olduğu için satışın gerçekleştiği hedef kitlenin davranış biçimi, alışkanlıkları, beklentileri belirlenmeli ve bu veriler mekân bileşenleri ile bütünleştirilerek tasarım süreci oluşturulmalıdır. Mağaza vitrinleri, hedef kitlenin dikkatini çeken ve ait oldukları mekânın kimliğini yansıtan en önemli unsurların başında gelir. Müşteri algısını cezp etme ve müşterinin mağaza girip alışveriş yapmasında farklı ve dikkat çekici vitrin tasarımları kilit rol oynar.

Mağaza tasarımında şık ve dikkat çekici görünümün yanında aynı zamanda işlevsel bir kullanım da önem arz eder. Günlük koşuşturma içerisinde birçok yere yetişme amacıyla yaşanan hız müşterilerin alışveriş alışkanlıklarına da yansır. Müşteriler yoğun günlük tempolarından dolayı alışverişlerini de telaş içerisinde ve mümkün olan en kısa sürede, hızlıca yapma eğilimindeler. Bu sebeple mağaza tasarımı, müşterilerin bu temposunu yavaşlatıp mekânda daha çok vakit geçirmelerine olanak taşıyan düzenlemeler içermelidir. Yapılan araştırmalar insanların, sağdan başlayarak nesne ve tabelaları algılamaya başladıklarını gösterir. Dolayısıyla öne çıkartılması istenilen ürünlerin sağ tarafa yerleştirilmesi daha etkin ve efektif bir sonuç verir. Ürünlerin sergilenmesi sırasında aynı zamanda müşterilerin nefes alabildiği, durup düşünebildiği veya kendilerini daha serbest hissedebildikleri geniş mekânlar da oluşturulmalıdır. Bu mekânlar mağaza tasarımlarında hem ürünün kalite algısını hem de kullanıcılara ferah mekânlar oluşturarak satış hacmini arttırır. Mağaza tasarımı sırasında üzerinde önemle durulması gereken bir başka konuda aydınlatma sistemidir ve burada özellikle tercih edilmesi gereken 3 farklı aydınlatma metodu bulunur. Bunlar; mekân aydınlatması, dekoratif aydınlatma ve ürün odaklı aydınlatmadır. Başarılı aydınlatmanın sırrı farklı nitelik ve özelliklerdeki bu aydınlatma prensiplerinin ölçülü ve orantılı bir şekilde kombinasyonunda yatar.

Mağaza Tasarımında Zirve Dinçer Raf’ın

Mağaza dekorasyonunda ürün gruplarının sergileneceği raf sisteminden duvar renklerine, aydınlatma sisteminden vitrin dizaynına kadar birçok farklı etken rol oynar. Başarılı bir mağaza tasarımı için tüm bu bileşenlerin birbiriyle uyumlu ve bütünsel bir bakış açısına sahip olması gerekir. Bu hizmeti ancak alanında uzman bir ekip gerçekleştirebilir. Dinçer Raf; profesyonel hizmet anlayışı, alanında uzman deneyimli kadrosu, yenilikçi bakış açısıyla 20 yılı aşkın süredir başarılı çalışmalarıyla adından söz ettirir. Dinçer Raf’ın sunmuş olduğu ücretsiz keşif ve projelendirme, 3 boyutlu tasarım, malzeme üretimi, montaj ve uygulama, 2 yıl ücretsiz servis hizmetlerinden faydalanarak şık ve işlevsel bir mağaza tasarımına sahip olabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak ve uygun fiyat politikasından faydalanabilmek için web siteyi inceleyebilir, telefon numaralarından iletişim kurabilirsiniz.

Related Posts

Leave A Comment

Kategoriler