• Anasayfa
  • Blog
  • İşlevsel Kullanımıyla Ağır Yük Depo Raf Sistemleri

İşlevsel Kullanımıyla Ağır Yük Depo Raf Sistemleri

Dinçer Depo Raf Sistemlerinin Diğerlerinden Farkı Nedir?

Lojistik, depolama vb. sektörlerde sunduğu kolaylık ve işlevsellik ile ağır yük depo raf sistemleri fazlasıyla tercih edilir. Depo raf sistemleri içerisinde bulunan ürünleri düzenli bir şekilde istiflemesiyle rahat, güzel ve ferah bir görünümü oluşturarak işletme sahiplerine büyük bir güç sağlar. Ürünlerin doğru bir şekilde sıralanması ve tercih edilmesi, ürünlerin satışını hızlandırması neticesinde işletmeye de büyük katkılar sunar. Ağır yük depo raf sistemleri, ağır tonajlı malzemelerin paletli ya da paletsiz olarak düzenlendiği en ideal raf sistemi ürünleri arasında yer alır. Ağır yük depo raf sistemleri, ayak ve traverslerden oluşur. Ayaklar depo yüksekliğine bağlı olarak ayarlanabilir. Üzerine koyulan paletlerin kilolarına göre seçilen traversler, kancalı veya cıvatalı konektörler vasıtasıyla birleştirilmesiyle oluşur. Ağır yük depo raf sistemleri 50 kg ile 10.000 kg aralığındaki yükleri düzenli bir şekilde istifleme olanağı sunması ile işletmelerin öncelikli tercihi arasında yerini alır. 50 kg ve 10.000 kg aralığındaki ürünleri sistemli, rahat ve güvenilir bir şekilde sergilemek amacıyla profesyonel ekibi ile başarılı çalışmalara imza atan Dinçer Raf hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Modellerle Ağır Yük Depo Raf Sistemi Çeşitleri

Ağır yük depo raf sisteminin kapsamı oldukça geniştir. Farklı işlevlerde sunulan ürün çeşitliliği müşterilerine geniş bir seçenek şansı oluşturur. İşlevsel ve verimli bir kullanım şansı oluşturulması için doğru bir tercihte bulunulması gerekir. Ağır yük depo raf sistemi çeşitleri arasında yer alan mezzanin raf sistemi, çok sayıda ürünün el ile istiflenmesini sağlayan raf sistemidir. Mezzanin depo raf sistemleri, yüksekliği fazla olan depolama alanlarında tercih edilen bir raf sistemidir. Bina yüksekliğine bağlı olarak yapılan bu sistemler, deponun hem alt tarafını hem de tavanın en üst noktasını kullanabilmenize imkân tanır. Yer bakımından tasarruf edilmesine yardımcı olan katlı depo raf sistemleri, ürünlere kolaylıkla ulaşılmasına olanak tanır.

Sırt sırta raf sistemleri, geniş kullanım olanağına sahip en yaygın depolama sistemidir. İki raf sisteminin arka arkaya gelmesi ve sırt sırta aparatı ile birbirlerine bağlanmasıyla oluşur. İstenildiği an palete ulaşma imkanı veren sistemde yatay taşıyıcılar sayesinde, istiflenen ürünlerin yüksekliklerine göre kat ayarlaması yapılabilir. Bu modüler sistem, deponun en verimli şekilde kullanılmasını sağlar. Projelendirme işlemi; depolanan ürünlerin, depo alanının ve kullanılan forkliftlerin özelliklerine göre tasarlanır. Sırt sırta projelendirilmiş palet raf sisteminde depolanan ürünün cinsi ve ağırlığına göre ayak, travers ve aksesuarlar belirlenir. Bu sistem, maksimum alan hedeflemekle beraber kolayca palet dizimi ve stoklama sunar. Teknik olaraktan palet raflarına binen ağırlık yükünü raflara dağıtarak daha güvenilir stoklama sağlar.

Dar koridor raf sistemi ise depo alanından maksimum faydayı elde etmek üzere tasarlanır. Raflar arasındaki koridorlar özel depolama araçlarına göre ayarlanır. Kılavuz yol sistemi ile güvenli hareket eden istif araçları, statik halde yukarı-aşağı ya da sağa-sola hareket edebildiği için istenilen ürüne minimum alanda bile kolayca ulaşma imkanı verir. Dar koridor raf sistemleri her türlü ağırlığa uygun olarak dizayn edilir. Raflarda kırılma, aşınma gibi durumlar meydana gelmez. Ürün çeşitliliğine, ürünlerin ağırlığına, kullanılan deponun büyüklüğüne bağlı olarak seçimde bulunulması işlevsel ve efektif bir kullanım oluşturur. Ücretsiz keşif ve projelendirme imkanı sunan Dinçer Raf ile işlevsel ve uzun ömürlü bir kullanım oluşturabilirsiniz.

Sunduğu Avantajlarla Ağır Yük Depo Raf Sistemleri İşletmeniz İçin Doğru Tercih

Ağır yük depo raf sistemleri işletmeler için fazla miktarda avantaj sağlar. Bu avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür;

  •       Kullanım alanlarının kullanışlı bir şekilde arttırılmasını sağlar.
  •       Bina yüksekliğinin maksimum seviyede kullanılmasını sağlar.
  •       Elle yükleme yapılabilmesine olanak tanır.
  •       Modüler yapıya sahip olması nedeniyle genişleme ve daraltma imkanı vardır.

Ürün grubunu işlevsel ve sistemli bir şekilde istiflemek, mevcut bulunan alanı efektif şekilde kullanmak ve müşterilerin alışverişini rahatlıkla gerçekleştirmesini sağlamak amacıyla ağır yük depo raf sistemlerini tercih edebilirsiniz. 20 yılı aşkın deneyimiyle başarılı çalışmalara imza atan Dinçer Raf hizmetlerinden faydalanmak, detaylı bilgiye ulaşmak için web siteyi inceleyebilir, iletişim numaraları üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts

Leave A Comment

Kategoriler