İşlevsel Kullanımıyla Eczane Dekorasyonu

Eczane; her noktada yer alan ve içerisinde sağlık ürünleri, ilaç gibi hayati önem taşıyan ürünleri bulunduran bir satış noktasıdır. Hastane ve poliklinik çevresi ya da merkezi konumda bulunan eczaneler, lokasyon itibariyle aynı noktada birçok farklı eczaneyi barındırır.  Bu nedenle seçeneğin bu kadar fazla olduğu bir ortamda eczane dekorasyonu, müşterilerin ilgisini çekmesi yönüyle önem arz eder.  Eczane dekorasyonu içerisinde bulunan ürün gruplarını rahatlıkla sergileyebilecekleri, işlevsel ve göz yormayacak şekilde olması gerekir. Ürün yelpazesinin fazla olması, aynı lokasyon içerisinde fazla miktarda seçeneğin bulunması gibi nedenler dekorasyon fikrinin önem kazanmasına sebep olur. Eczane dekorasyonunun alanında uzman bir ekip tarafından yürütülmesi maksimum verim elde edilmesini olanaklı kılar. 20 yılı aşkın deneyimiyle başarılı çalışmalara imza atan Dinçer Raf’ın çalışmalarından faydalanmak, detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Eczane Dekorasyonu İçin Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Eczane dekorasyonu için tasarım; proje ve uygulama aşamasında tasarımın bir bütün olması gerektiği yaklaşımından yola çıkarak oluşturulur. Eczane tasarımı; fonksiyonel, estetik ve işlevsel detaylara hitap etmelidir. Eczane raf sistemi ve dekorasyonunda malzeme olarak ahşap, metal, alüminyum, cam ve pleksi glass ürünleri kullanılır. Bu malzemeler hem ürün grubunun ön plana çıkmasını hem de uzun süreli bir kullanım sağlar. Birçok farklı ilaç grubunu bünyesinde bulundurması rafların sık aralıklarla tasarlanmasına sebebiyet verir. İlaç raflarının yanı sıra banko ve kasa gibi unsurların da tasarım bünyesinde konumlandırılması gerekir. Eczaneler günlük iş sirkülasyonunun fazla olduğu bir iş sahası olması sebebiyle raf sisteminin mekana uygun boyutlarda tasarlanması, çalışma kolaylığı elde etmeyi olanaklı kılar.

Eczane dekorasyonunda genel tasarım olarak birbirinden farklı ilaç grubunun bulunduğu rafları banko arkasında bulundurma hem iş güvenliği hem de kolaylık açısından verimli bir çalışma ortamı oluşturur. Eczane dekorasyonu çarpıcı ve dikkat çekici olmalıdır. Vitrin ve ilaçların bulunduğu dolaplar düzenli, tertipli ve özenli olmalı, karmaşa ve göz kalabalığına sebebiyet vermemelidir. Renk seçimi ise her dekorasyonda olduğu gibi eczane dekorasyonu için de nitelikli bir konseptin ana elamanı olabilir. Eczane dizaynı için şık ve dikkat çekici renklerle konsept oluşturmak olası etkiyi arttırır. Dikkat çekici bir renk olan morun beyaz renk ile olan konsepti güçlü bir birliktelik oluşturur. Aynı şekilde turkuazı hardal ve kırık beyaz ile desteklemek ya da tamamen beyaz ve ekru sadeliği güzel bir dizayn oluşturur.

Profesyonel Hizmetleriyle Eczane Dekorasyonunda Fark Yaratın!

Eczane dizaynı görüntüsü ile şık ve çağdaş bir görünüm oluşturmalıdır. Ferah bir görünüm oluşturulması; eczaneye gelen alıcıların kendilerini daha rahat hissetmesi, çalışanlar ile daha iyi irtibatta bulunabilmeleri ve alışverişlerini konforlu yapabilmelerini olanaklı kılar. Rafların ilaç ebatlarına uygun olacak şekilde dizayn edilmesi, bankoların tasarım içerisinde kullanışlı bir şekilde yerleştirilmesi efektif bir kullanım sağlar. Aydınlatma seçiminin göz yormayan aynı zamanda hem çalışanlar hem de müşteriler için ürünleri rahat görebilecek şekilde olması gerekir. İnsan psikolojisinde sağlık birimlerinde bulunan hijyen algısına yönelik olarak eczane zemininin kolay silinebilen, parlak ve temiz gözüken seramiklerden oluşması gerekir.

Eczane tabelasının dışarıdan görünebilecek büyüklükte olması, hijyen koşullarının dış cepheden iç mekana kadar titizlikle oluşturulması gerekir. Daha düzenli bir görünüm için tavanın basık olmaması önemlidir. Yerin müsaitlik durumuna göre asma tavan, tavan yükseltme, spot aydınlatma gibi çözümler uygulanabilir.  Eczane dekorasyonu bütünlük oluşturması açısından içerisinde birçok farklı bileşeni barındırır. Tüm bu bileşenlerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması profesyonel bir destek ile mümkün olur. Profesyonel bir destek ve işbirliği için Dinçer Raf’ın web sitesini inceleyebilir, iletişim formu üzerinden mesaj gönderebilir ya da telefon numarası üzerinden görüşme sağlayabilirsiniz.

 

Related Posts

Leave A Comment

Kategoriler