• Anasayfa
  • Blog
  • İşlevsel Kullanımıyla Gondol Üniteleri ve Orta Reyonlar

İşlevsel Kullanımıyla Gondol Üniteleri ve Orta Reyonlar

Mağaza, süpermarket ve alışveriş merkezlerinde fazla miktarda bulunan ürün grupları ancak ürün çeşitliliğine uygun raf sistemleri ile sistemli bir şekilde sergilenebilir. Raf sistemlerinin her bir çeşidi farklı bir ürün grubunu sergiler. Raf sistemi sektörü içerisinde “Gondol” tabiri fazlasıyla kullanılır ve bilinir. Marketlerde bulunan rafların, en ön ve en arka kısımlarına yerleştirilen raflar gondol olarak ifade edilir. Yerleştirilen gondol raflar ile bütünlük elde edilmeye çalışılır. Marketlerde gerçekleştirilen reyon düzenlemesi işlemi müşteri memnuniyeti ve ilgisini yakalamak amacıyla yapılır. Reyon düzenlemesi için kullanılacak olan raf sistemleri ve orta reyon düzenlemeleri için kaliteli malzeme ile hazırlık yapılması şarttır. Tüm bu hizmetleri alanında profesyonel Dinçer Raf ile gerçekleştirebilir, detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Gondol Üniteleri ve Orta Reyonlar ile Raf Sistemi Nasıl Sağlanır?

Çok fazla ürün ve ürün grubunun bulunduğu marketlerin düzeni, iyi bir raf sisteminin kurulması ile mümkün olur. Çok fazla ürünün bulunduğu marketlerde gondol üniteleri yan yana istenilen adette, çift taraflı montajı yapılarak yerleştirilebilir. Ortaya çıkan ada şeklinde raf sistemi ile reyonlar oluşmuş olur. Ürün etiketlemesi ile stok takibi bu raf sistemleri ile daha kolay hale gelir. Bu alanların sayısı artırılarak müşterilerin, aralarda oluşan koridorlarda rahatça ürün incelemesi yapması mümkün hale gelir. Gondol başı denilen noktalar ise bu raf sistemlerinin her iki başına da kurulabilir. Gondol başı müşterilerin ilgisini çekerek müşterilerin ürünleri incelemesine olanak tanır. Bu nedenle burada sergilenen ürünler diğer raflara oranla daha fazla göze çarptığından satışı kolay gerçekleşir. Bu nedenle özellikle sık satış yapılan ürünler ya da kampanyalarla öne çıkarılmak istenilen ürünlerin bu raflara yerleştirilmesi doğru birer tercih oluşturur.

Gondol raf sistemi yanında orta reyon düzenlemeleri de ürün gruplarının sergilenmesine olanak tanır. Orta reyon düzenlemelerinde birtakım kriterler esas alınır. Kullanılan malzemenin kalitesi, renk seçimi, kolay yer değiştirmeye olanak vermesi, farklı boyutlarda ürün yerleştirilmesine izin vermesi, uyumlu bir tasarıma sahip olması gibi belli başlı kriterler göz önünde tutulmalıdır. Ürün grupları içerisinde yer alan indirimli ürünler reyonların arasına yerleştirilen orta reyon kısımlarında sergilenebilir. Müşterilerin kolay ulaşabileceği ve göz önünde olan bu alanlar ürün satışını arttırırken her marketin uygun ekipmanlar ile bu alanları değerlendirmesi gerekir. Sektördeki 20 yılı aşkın deneyimiyle mağazanız için en uygun orta reyon ekipmanlarını kaliteli malzemeler kullanarak üreten Dinçer Raf ile tanışabilir, mağazanıza işlevselliği ve tasarımı bir arada getirebilirsiniz.

Sektördeki Başarılarıyla Gondol Üniteleri ve Orta Reyonlar

Küçük işletmelerin yerini daha çok büyük market ve alışveriş merkezlerine bıraktığı günümüzde bu alanlarda birçok farklı ürün grubu yer alır. Bu ürün gruplarının sistemli ve düzenli bir şekilde sergilenmesi raf sistemleri ile mümkün olur. Market raf sistemleri seçenekleri içerisinde yer alan gondol üniteleri ve orta reyonlar duvar raflarından sonra en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır ve indirim, promosyon ürünlerinin sergilenmesinde kullanılır. Gondol üniteleri ve orta reyonlar içerisinde bulunan raf düzeneği ile müşterilerin ilgisini ürün gruplarına çekerek ürün satışını kolaylaştırır. Mağaza içerisindeki raf sistemlerinin işlevsel ve göze hoş gelen bir tasarımla oluşturulması uzman desteğiyle mümkün olur. Sektör içerisindeki başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren Dinçer Raf, mevcut bulunan alanın ölçülerine uygun yeni raf sistemlerini en kısa süre içerisinde gerçekleştirir. İşlevsel, kullanışlı ve şık bir görünüm sergileyen raf sistemleri için Dinçer Raf’ın web sitesini inceleyebilir, detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts

Leave A Comment

Kategoriler