Kaç Tip Market Rafı Vardır?

Market mağazaları için raf dekorasyonun ortamı ferah göstermesi, kullanış acısından fonksiyonel olması ve sergilenecek ürünlerin yapısına ve ağırlıklarına göre dayanıklı olması oldukça önemlidir.

Dinçer Raf, market mağazalarının kullanmayı tercih edebileceği her türlü raf sistemlerini üretmektedir. Bu raf sistemlerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

Gondol Ünitesi ve Orta Reyon Rafları

Süpermarket, market, kırtasiye, hırdavat vb. parakende satış yapan mağazalarda ürünlerin teşhir amaçlı sergilenmesinde oldukça etkili olan en çok tercih edilen raflardandır. Gondol Üniteleri özellikle marketlerin kasa yakınlarında indirimli ve promosyon ürünlerin teşhir edilmesinde sıklıkla kullanılır. Ayrıca orta reyonların çift yönlü, tek yönlü, oval orta reyon çeşitleri de mevcuttur.

Duvar Rafları

Özellikle parakende satış yapan mağazaların pek çoğunda en çok tercih edilen raf sistemidir.Tercih edilme sebepleri arasında uzun ömürlü olması, yük taşıma gücü, montaj ve demontajının pratik olması özellikleri sayılabilir. Genellikle yoğun olarak kullanan sektörler; kırtasiye, oyuncak, züccaciye, hırdavat mağazalarıdır.

Manav Reyonları

Market, manav dükkanlarında manav reyonları  ürünlerin sergilenmesini kolaylaştıran ve satışını hızlandırması açısından önemlidir. Manav reyonları hareketli ve hareketsiz, metal ve ahşap manav reyonu olarak üretilmektedir. Standart tasarım yapılabildiği gibi özel mağaza dekorasyonuma uygun tasarımlarda yapılabilmektedir.

Delikli Hırdavat Reyonu

Askılı ürünlerin teşhir edilmesine imkan veren ve ürünlerin satışını kolaylaştıran reyon çeşididir. çok fazla ürünün sergilenmesine olanak sağlaması, ekonomik olması nedeniyle özellikle marketler tarafından tercih  edilmektedir.

Unlu Mamül Reyonları

Unlu mamül reyonları neredeyse tüm market ve süpermarketlerde görmekteyiz. Unlu mamül reyonlarının üretim süreci çoğunlukla mağazanın dekorasyonuna göre, mağazanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermekte ve ona göre tasarlanmaktadır. Unlu mamül reyonlarının fiyatları çoğunlukla istenilen istenilen büyüklük ve özelliklere göre değişmektedir.

Ağır Yük Çelik Raf Sistemleri

Bu tür raf sistemleri genel olarak 50 Kg. ile 10.000 Kg. arasında paletli ve paletsiz yüklerin depolanmasına imkan verir.  Dinçer Raf, sırtsırta raf sistemi, dar koridor raf sistemi, drive-inn raf sistemi, mezzanin raf sistemi, çelik raf sistemi gibi ağır Yük depo sistemleri çeşitleri üretimi yapmaktadır.

Hafif Yük Depo Raf Sistemleri

Bu tür raf sistemleri çoğunlukla imalathanelerde, fabrikaların imalat servislerinde alet ve malzemelerin saklanması ve depolanması amacıyla kullanılmaktadır. Hafif yük depo sistemleri genel olarak üretimde günlük kullanılan malzemelerin depolanmasında kullanılmaktadır

Related Posts

Leave A Comment

Kategoriler