• Anasayfa
  • Blog
  • Market Dekorasyonunda Hangi Raf Sistemleri Kullanılır?

Market Dekorasyonunda Hangi Raf Sistemleri Kullanılır?

Marketler günümüzde tüketicilerin sıklıkla ziyaret ettiği yerler arasında yer almaktadır. Markete alışveriş için gelen müşterinin rahat rahat alışveriş yapması, aradığı ürüne kolayca ulaşması, market temizliğinin düzenli yapılması, market çalışanlarının güler yüzlü olması vs. gibi etkenler müşterinin marketi tekrar tercih etmesi için gerekli olan etmenlerdir. Burada müşterinin mağaza içerisinde rahat rahat alışveriş etmesi ve kendini rahat hissetmesi market dekorasyonuyla ilgili olan bir konudur. Market dekorasyonu yaptırırken pek çok unsura dikkat edilmelidir. Ancak bizim bugünkü konumuz market dekorasyonlarında hangi raf sistemlerinin kullanıldığıdır.

Unutulmamalıdır ki sadece market dekorasyonunda değil ayakkabı mağaza dekorasyonu, iç giyim mağaza dekorasyonu, bakkal dekorasyonu vb pek çok mağaza dekorasyonunda kullanılacak olan raf sistemlerinin doğru kullanılması hem sergilenen ürünlerin maksimum sergilenmesi konusunda hem de müşteriye ayrılan alışveriş alanının rahatlığı açısından önemlidir.

Market dekorasyonlarında kullanılan raf sistemleri; gondol üniteleri, orta reyonlar, manav reyonları, delikli hırdavat reyonları, unlu mamül reyonları şeklinde isimlendirilebilmektedir.

Gondol üniteler ve orta reyonlar, kırtasiye, hırdavat, züccaciye, mağazalarında teşhir ağırlıklı ürünlerin yer aldığı mağazalarda çok tercih edilen raf sistemlerindendir. Duvar rafları ise, hem yük taşıma gücü hem de uzun ömürlü ve kolay montaj imkanı sunulmasından dolayı özellikle perakende satış yapan mağazaların en çok tercih ettiği raf sistemleridir.

Manav reyonları, market ve süpermarketlerde manav ürünlerinin teşhirini kolaylaştıran ve satışı hızlandıran reyonlardır. Delikli hırdavat reyonları, askılı ürünlerin satışını kolaylaştırmak amacıyla tasarlanan raf sistemleridir. Çok fazla asılabilen ürünlerin teşhirini kolaylaştırır. Unlu mamül reyonları, marketin büyüklüğüne ve ürün çeşitliliğine göre unlu mamül reyonlarının tasarımı değişiklik göstermektedir

Related Posts

Leave A Comment

Kategoriler