• Anasayfa
  • Blog
  • Market Dekorasyonundan Maksimum Verim Nasıl Alınabilir?

Market Dekorasyonundan Maksimum Verim Nasıl Alınabilir?

market dekorasyonu

 

Market Dekorasyonundan Maksimum Verim Nasıl Alınabilir?

Market dekorasyonunun diğer mağaza dekorasyonlarından ayıran özelliklerinden birisi kullanılan raf sistemleridir. Market dekorasyonunda kullanılacak raf sistemlerinin mağaza alanında konumlandırılması alanın rahat ve geniş göstermesini sağlayacaktır.

Market raf sistemleri seçilirken hem marketi rahat  ve geniş göstermek hedeflenir hem de markette maksimum ürün sergilenmesine olanak verilecek raf sistemleri kullanılmak istenir. Bu nedenle market dekorasyonunda ki amaçlardan birisi markette kullanılan raf sistemlerinden maksimum verim elde edilmesidir. Marketler her ürününün market raflarında sergilenmesini ister ki böylece müşteri ürünü görebilsin.

Müşterilerin marketten alışveriş yapması, marketi tekrar ziyaret etmeleri market dekorasyonunun müşteri üzerindeki etkilerinde sayılabilir. Kullanılan aydınlatma, sergilenen ürünlerin yerleştirilmesi, kullanılan renkler, raf sistemlerinin yerleştirilmesi vb. pek çok etken müşterilerin alışveriş yapmalarını etkilemektedir.

Kullanılan duvar rafları, orta reyonlar, manav reyonları, şarküteri reyonları ve unlu mamulleri reyonlarının verimli kullanılması ve daha fazla ürün satışının yapılabilmesi için stratejik konumlandırılması gerektiği unutulmamalıdır.

Related Posts

Leave A Comment

Kategoriler