• Anasayfa
  • Blog
  • Mis Kokular Eşliğinde Kozmetik-Parfümeri Mağaza Dekorasyonu

Mis Kokular Eşliğinde Kozmetik-Parfümeri Mağaza Dekorasyonu

Kozmetik ve parfümeri sektörü; hedef kitlesini kadın ya da erkeklerin oluşturduğu, daha genç ve güzel görünmek amacıyla alışverişin yoğun olarak gerçekleştiği bir sektör olarak varlığını sürdürür. Bu yönü ile kozmetik sektörü her geçen gün büyüyen bir hacme sahip. Bu durum mağazaya olan ilgiyi ve ürünlerin satışına yönelik hacmi artırmaya yönelik işlemler yapılmasını gerekli kılar. Bu işlemlerden en dikkat çekeni mağaza dekorasyonudur. Kozmetik-parfümeri mağaza dekorasyonu, hedef kitlenin ilgisini çekebilecek ve bu ilgiyi mağazaya girdiği andan çıkana kadar canlı tutabilecek bir dizayna sahip olmalıdır. Mağaza dekorasyon çalışması ile ilgili uzman desteğini hızlı bir çalışmayla elde etmek, keşiften iş teslimine kadar profesyonel hizmet anlayışından faydalanmak için Dinçer Raf’ın web sitesini inceleyebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kozmetik-Parfümeri Mağaza Dekorasyonu İçin Tasarım İlkeleri

Kozmetik-parfümeri mağaza dekorasyonu çalışmalarına başlamadan önce mağazada hijyen kurallarının oluşturulması, karmaşık ürün kalabalığı görüntüsüne izin verilmemesi gerekir. Duvar ve tavan renkleri olarak soft renkler tercih edilmelidir. Bu renkler, ürünlerin ön plana çıkmasını sağlayarak dikkat çekmesine yardımcı olur. Farklı renkler tercih edilmesi halinde renk geçişlerine uygun ürün yerleşimine önem verilmesi şık bir görünüm elde edilmesine katkıda bulunur. Kozmetik-parfümeri mağaza dekorasyonu hazırlanırken öncelikle müşterilerin ürünlere rahat ulaşabilmesi ve incelemesine fırsat verecek bir yerleşime özen gösterilmelidir.  Raf seçiminde bu hususlar dikkate alınarak tercih yapılmalıdır. Aynalı raf kullanarak mekana daha geniş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Aydınlatma seçiminin hem gözü yormayan hem de ürünleri denerken rahatlıkla tercih yapılabilecek yapıda olmasına dikkat edilmelidir.

Başarılı Çalışmalarıyla Kozmetik-Parfümeri Mağaza Dekorasyonu

Kozmetik ve parfümeri sektörü son yıllarda yaygınlaşan bir mağaza koludur. Kozmetik-parfümeri mağaza dekorasyonu çalışmasında ürün ve hedef kitle önemlidir. Ürün yelpazesinin fazla miktarda olduğu kozmetik-parfümeri mağazalarında metal, cam veya cam benzeri şeffaf raf sistemleri ve orta reyonlar kullanılır. Bu reyonlarda ürün grupları belli bölümlere ayrılarak o şekilde yerleştirilmelidir. Raf düzeni müşterilerin ve çalışanların ürünlere rahatlıkla ulaşabileceği, deneyimleyebileceği ve görebileceği şekilde olmalıdır.  Raf sistemi, mevcut olan mekandan maksimum oranda verim sağlanılabileceği şekilde olmalıdır. Bunun en önemli sebebi, müşteriye sunulan ve sergilenen ürünlerin çeşitliliğidir. Mağaza dekorasyonunda müşterilerin alışveriş sırasında kendisini rahat hissetmeleri, ürünlere odaklanabilmeleri ve kolaylıkla hareket edebilmeleri gerekir. Aydınlatma sistemi; ürünleri ön plana çıkaran, göz yormayan, tasarımı tamamlayan şekilde olmalıdır. Dinçer Raf mağaza dekorasyonu işlemini birtakım hizmetler eşliğinde gerçekleştirir. Bu hizmetler; ücretsiz keşif ve projelendirme, 3 boyutlu tasarım, malzeme üretimi, montaj ve uygulama, 2 yıl ücretsiz servistir. Bütüncül bir dekorasyon işlemi için alanında uzman Dinçer Raf’ın hizmetlerinden faydalanabilir, maksimum verim elde edebilirsiniz.

Related Posts

Leave A Comment

Kategoriler