• Anasayfa
  • Blog
  • Süpermarketlerdeki Market Rafları ile Mini Market Rafları Arasında ki Fark?

Süpermarketlerdeki Market Rafları ile Mini Market Rafları Arasında ki Fark?

Süpermarketlerdeki Market Raf Sistemleriyle Mini Market Rafları Arasında ki Fark Nedir?

Süpermarketlerdeki Market Rafları ile Mini Market Rafları Arasında ki Fark Nedir?

Günümüzde dört bir yanımız marketlerle doludur. Çeşitli ihtiyaçlarımızı marketler aracılığıyla kolayca giderebiliriz. Farklı nitelikteki ürünlerin bir arada olması, aradığımız pek çok ürünü tek bir mağazada bulabilmemiz bizler için diğer bir deyişle müşteriler için marketleri cazip kılmaktadır.

Marketlerin sayısı gün geçtikçe artmakta hatta bazı sokaklarda en az iki tane markete rastlamamız söz konusu olabilmektedir. Bazı marketlerde aradığımız her şeyi bulabileceğimiz gibi bazılarında sadece temel ihtiyaçları bulabileceğimiz daha minimize mağazalardan oluşmaktadır.

İçerisinde çok fazla ürün çeşitliliği barındıran, büyük olan marketlere süpermarket  denmektedir. Süpermarketlerin mağaza alanları geniş olduğu için ürünlerin sergilendiği market rafları müşterilerin daha rahat gezebileceği şekilde yerleştirilmektedir. Mini marketler ise süpermarketlere oranla oldukça küçük olan ve temel bazı ürünlerin satışlarının  yapıldığı genellikle sokak aralarında rahatlıkla bulabileceğimiz küçük marketlerdir. Mağaza raf sistemlerinin konumlandırılması çoğunlukla alanın küçük ve dar olması nedeniyle sıkışık şekilde olabilmektedir.

Süpermarkette kullanılan market raflarıyla mini marketlerde kullanılan market rafları temelde aynı şekilde üretilmektedir. Ancak temel fark raf sistemlerinin ölçülerin mağaza alanlarına göre farklılık göstermesidir. Süpermarkette kullanılan market raf sistemlerin ölçülerinin büyük olduğu düşünüldüğünde mini markette kullanmak marketin alanına uymaya bilecektir. Çünkü mini marketlerde raf sistemlerinde yerleştirme yapılırken mağaza alanını doğru kullanılması oldukça önemlidir. Bu nedenle ikisi arasındaki en temel fark kullanılacak alana bağlı olarak raf sistemlerini ölçüleridir.

Related Posts

Leave A Comment

Kategoriler